O autorze
Odpuściłem sobie studia i etat, żeby prowadzić małą firmę. Jako freelancer optymalizuję strony internetowe pod kątem poprawy wskaźników biznesowych. Ponadto wraz z moim zespołem tworzę kilka projektów dotyczących marketingu internetowego.

Jak zostawić wszystko i zostać junior web developerem?

Kiedy szukasz pracy z całą pewnością natknąłeś się na wiele ogłoszeń związanych z programowaniem lub pracą w IT. Wiele z nich wymaga wieloletniej nauki, jednak w tej branży najbardziej liczy się doświadczenie. W jaki sposób rozpocząć wspinanie się po ścieżkach kariery?

Najłatwiej zacząć jako junior web developer. Co musisz wiedzieć, by stać się częścią branży z największą przyszłością na rynku pracy? Junior web developer to osoba, która dopiero rozpoczyna swoją zawodową przygodę. Oznacza to, że tego rodzaju posadę możesz otrzymać w niedługim czasie, choć oczywiście będzie to zadanie wymagające odpowiedniego przygotowania.


Co musi umieć junior web developer?

Wiedzę potrzebną do tego, by rozpocząć pracę na tym stanowisku możesz zdobyć w 12 tygodni, co niewątpliwie należy uznać za plus. Jeśli tylko weźmiesz udział w kursie, zrealizowanym na zasadach bootcamp, po kilku miesiącach będziesz dysponować zasobem umiejętności wystarczających do tego, by zacząć pracę, co z kolei umożliwia zarówno zdobywanie nowych doświadczeń jak i zarabianie realnych pieniędzy.

Junior web developer to osoba odpowiedzialna za front end, czyli ostateczny wygląd strony internetowej. Oznacza to konieczność poznania HTML, CSS i JS. Po opanowaniu zasady działania poleceń w systemach ukrytych pod tymi skrótami możesz próbować swych sił w zgłaszaniu swojej kandydatury na stanowisko będące pierwszym krokiem do kariery w branży.


Praktyczny kurs programowania

Nudne teoretyczne wykłady zwyczajnie nie uczą, w ten sposób jedynie traci się czas, bo po tak przeprowadzonych zajęciach musisz i tak zdobywać określoną partię wiedzy we własnym zakresie. W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie nikogo nie stać na takie działanie. Zrozumiano to już dawno i tak powstała idea kursów prowadzonych metodą projektową. W ten prosty sposób możesz zdobyć nowe umiejętności szybko i łatwo.

Tajemnicą sukcesu w projektowaniu stron internetowych jest praktyczne ujęcie tematu. Pisaniekodu, przycinanie zdjęć, tworzenie przycisków czy aplikacji staje się znacznie łatwiejsze w chwili, kiedy robisz to w ramach jednego projektu. Ucząc się w taki sposób w rzeczywistości już pracujesz w tym zawodzie, przyszłe obowiązki będą wyglądały bardzo podobnie, zmieni się jedynie stopień trudności i szybkość, z jaką będziesz w stanie wykonać określone czynności.
Metoda projektowa, polegająca na tworzeniu całościowych projektów, to nauka szybka, ale przede wszystkim efektywna. Wybierając taką formę zdobywania wiedzy, będziesz w stanie tworzyć nowoczesne i funkcjonalne strony internetowe w krótkim czasie.

Czy to na pewno dla ciebie?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy tworzenie stron internetowych to zajęcie dla Ciebie, często odpowiedź brzmiała: nie. Przerażenie zazwyczaj powstaje w chwili przeczytania ogłoszeń o pracę w tym zawodzie. Długa lista literowych skrótów, oznaczających poszczególne technologie i języki programowania może oczywiście odstraszyć każdego, niemniej jednak możesz się przekonać o tym, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Programowanie nie jest wiedzą tajemną, przeznaczoną jedynie dla wybranych.

Co po kursie?

Jeśli chcesz zdobyć tego rodzaju posadę, musisz przede wszystkim wykazać się już wykonanymi projektami. Nie muszą być one duże, jednak muszą potwierdzać posiadanie praktycznych umiejętności, którymi przekonasz potencjalnego pracodawcę do zaproszenia na rozmowę, podczas której będziesz mieć okazję do lepszej prezentacji swoich możliwości w dziedzinie programowania.

Wzięcie udziału w kursach umożliwiających zdobycie takich umiejętności jest pierwszym krokiem do tego, by stać się twórcą stron internetowych. Intensywna nauka pod okiem doświadczonych tutorów sprawi, że szybko będziesz mógł rozpocząć samodzielną pracę w tej ciekawej branży, która nieustannie się rozwija.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...