O autorze
Odpuściłem sobie studia i etat, żeby prowadzić małą firmę. Jako freelancer optymalizuję strony internetowe pod kątem poprawy wskaźników biznesowych. Ponadto wraz z moim zespołem tworzę kilka projektów dotyczących marketingu internetowego.

Nauka programowania - metody najszybsze i najskuteczniejsze

Młodzi ludzie często szukają alternatyw. Posiadanie rodziny czy praca na etacie to nie spełnienie marzeń, ale smutna rzeczywistość. Nie zawsze jednak musi tak być. O statusie matrymonialnym nie będziemy dzisiaj rozmawiać, ale skupimy się na tym, jak stać się wolnym, zawodowo.Jedną z najciekawszych alternatyw dla pracy na etacie, jest praca influencera, czyli osoby, która wykonuje wolny zawód. Owych profesji jest naprawdę wiele, że nic nas nie ogranicza w wyborze. Najpopularniejsze w sieci są takie jak copywriter, bloger oraz programista. Najtrudniejszym z nich zaś jest ten ostatni, więc dzisiaj jak nim zostać.


Nauka programowania, bo to od niej wszystko się zaczyna, może przyjmować wiele form, zależnie od naszych możliwości finansowych, czasu oraz chęci. Nie każdy ma przecież ochotę odwiedzać co tydzień sąsiednie miasto, aby tam pobierać nauki.

W dzisiejszym tekście omówimy kilka najefektywniejszych metod nauki programowania, a to Wy zdecydujecie, czy dana pozycja Wam odpowiada. Skupmy się jednak na tym, co do zaoferowania ma nam internet, bo to dla wielu osób środowisko naturalne.

Kurs internetowy

Pierwszą z opisywanych przez nas metod, będzie po prostu kurs w sieci. Można znaleźć ich naprawdę wiele, różnią się one między sobą jakością. I to niestety te płatne charakteryzują się wyższym poziomem. Są to jednak wyłącznie materiały udostępnione dla nas, nikt nie sprawdza, czy wszystko robimy dobrze. Nie istnieje też moduł zwrotny, nie odsyłamy zadań do sprawdzenia, po prostu je wykonujemy. Na początku to wystarcza, ale w programowaniu ważna jest optymalizacja kodu, której nikt nas nie nauczy.

Grupy/fora

Nie jest to sposób dobry dla wszystkich, ponieważ nie jest on przeznaczony dla początkujących. Nikt nie tłumaczy tam podstaw, ale można znaleźć tam odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Życzliwi ludzie z chęcią nam pomogą, ponieważ w tym światku rzadko spotyka się osoby, które wyśmiewają młodszych i mniej doświadczonych kolegów.


Webinar

Oczywiście to nic innego jak lekcje online. Są one idealne dla początkujących, którzy dość niepewnie czują się w tematyce programowania. Doświadczenie developerzy wszystko tłumaczą tam od podstaw, aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem tematu zajęć. Jednym z minusów jest fakt, że odbywają się one o konkretnych porach. Trzeba więc dostosować nasz grafik do zajęć.

Bootcamp online

Naszą ostatnią propozycją jest intensywny kurs, który całkowicie odbywa się w sieci. Ze wszystkich wymienionych jest on najbardziej intensywny, ale za to daje najlepsze rezultaty. Co najważniejsze, nie polega on tylko na samodzielnej pracy bez kontroli. Wszystkie zadania sprawdzane są przez system, dzięki czemu mamy pewność, że wykonaliśmy je poprawnie.

Reasumując, metod nauki programowania jest wiele i tylko od nas zależy, którą z nich wybierzemy. Pamiętajmy jednak, że ciężka praca zazwyczaj przynosi lepsze rezultaty niż powolny spacer.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...