O autorze
Odpuściłem sobie studia i etat, żeby prowadzić małą firmę. Jako freelancer optymalizuję strony internetowe pod kątem poprawy wskaźników biznesowych. Ponadto wraz z moim zespołem tworzę kilka projektów dotyczących marketingu internetowego.

Przeprogramuj się na nowy zawód

W życiu zdarzają się takie sytuacje, kiedy zaczynamy snuć refleksje nad zmianą pracy, zawodu, czy w ogóle branży. W dzisiejszych czasach komputeryzacji coraz więcej osób decyduje się na branżę IT. Na początek dobrym wyborem jest zawód programisty. Kim jest programista, co zrobić, aby nim zostać i czy jest jakaś granica wieku, która mogłaby to uniemożliwić?Programista - stereotypy mylą
Najprościej mówiąc, programista to osoba, która za pomocą specyficznych kodów, pisze programy komputerowe. Oprogramowanie to tak naprawdę każde narzędzie, z jakim mamy do czynienia używając komputera. Od najprostszych edytorów tekstu, po złożone narzędzia systemowe. Programy komputerowe kreowane są za pomocą specjalnych reguł, które ogólnie nazywane są językiem programowania. Wyróżniamy tu takie języki jak JAVA, C++, PHP, Pearl, Visual Basic, itp. Jest ich wiele, jednak każdy specjalista posługuje się głównie jednym.
Z uwagi na dynamicznie rozwijający się świat technologii, zawód programisty stale ewoluuje. Programista musi nieustannie poszerzać swoją wiedzę, uczyć się nowych technik i języków.
Spełnianie czasem kuriozalnych pomysłów klienta to wyzwania, z jakimi przychodzi mu się mierzyć każdego dnia.
Dodatkowym atutem w tym zawodzie jest możliwość pracy w biurze, korporacji, ale również jako tak zwany freelancer, który realizuje zlecenia na swój rachunek na przykład w domu.


Jak zostać programistą?
Jedną z dróg jest skończenie studiów kierunkowych. Nie są one jednak warunkiem koniecznym, wystarczy chłonny umysł, chęć przyswajania nowej wiedzy i oczywiście determinacja. Można spotkać przypadki samouków, którzy czerpią wiedzę z podręczników i informacji znalezionych w internecie. Jest też trzecia grupa osób, korzystających ze szkoleń, kursów, warsztatów.

Java
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest szkolenie z Javy. Java jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i najczęściej używanych języków kodów na świecie. Wynika to z jej przystępności oraz faktu, że jest dostępna na niemal wszystkie platformy. Możemy z niej korzystać bez względu na to, czy działamy na systemie operacyjnym Windows, Mac, Linux, czy też Android. Dodatkowo Javę cechuje bezpieczeństwo i stabilność.


Granica wieku
Wiele osób zastanawia się, czy nie jest już za stara na to, aby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Informatycy kojarzą się raczej z młodymi osobami. Jest to wyłącznie efekt tego, że IT to branża stosunkowo nowa. Nie znaczy jednak, że tylko młode umysły są w stanie ją ogarnąć. Owszem, tak jak przy każdej innej zmianie branży, trzeba się liczyć z koniecznością dużego nakładu pracy i nauki, ale jeśli ktoś wie czego chce i złapie bakcyla, z pewnością sobie poradzi.

Kiedy snujesz plany o zmianie zawodu, chcesz lub musisz spróbować czegoś nowego, sprawdź jak się czujesz w języku kodów. Na cokolwiek się zdecydujesz, przede wszystkim nastaw się na ciężką pracę, a w jej efekcie na sukces.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...